W jaki rodzaj zdjęć produktowych najlepiej zainwestować?

Dobrze dobrane i perfekcyjnie wykonane zdjęcia produktowe mogą realnie przyczyniać się do wzrostu sprzedaży Twoich produktów i rozpoznawalności Twojej marki. Zanim jednak ten scenariusz się zrealizuje, czeka Cię podjęcie ważnej decyzji. Mowa o wyborze rodzaju zdjęć, które zagoszczą na stronach e-sklepu. W jaki ich typ najlepiej zainwestować?

Podstawowe typy zdjęć produktowych

Dla każdego z nich najważniejszym bohaterem jest produkt. Mimo to mogą pokazywać go w różny sposób oraz tworzyć odmienne wrażenia. Mowa o zdjęciach produktowych. Właśnie pomyślałeś o fotografiach przedstawiających wybrany przedmiot w jednej pozycji i na białym tle? Nic dziwnego, ponieważ jest to niewątpliwie najpopularniejszy ich rodzaj. Packshoty (tak są one nazywane) poprzez odwzorowanie detali towarów i neutralne tło sprawiają, że klient e-sklepu może poznać najważniejsze ich cechy bez zbędnych rozpraszaczy.

Oprócz packshotów do fotografii produktowej zaliczyć możemy również zdjęcia typu duch (ghost), obrotowe 360⁰, kompozycyjne czy na wieszakach. Fotografie z udziałem manekinów i wieszaków idealnie nadają się do zaprezentowania odzieży, akcesoriów i dodatków. Z kolei w przypadku zdjęć obrotowych i kompozycyjnych te ramy nie są tak ściśle określone. Można wykorzystać je jako element wzbogacający ofertę kosmetyków, zdrowej żywności, narzędzi, ozdób jubilerskich, zabawek dziecięcych i wielu innych przedmiotów. Mają więc uniwersalny charakter i drzemie w nich ogromny potencjał.

Jaki masz pomysł na prezentację oferty?

W doborze odpowiedniego rodzaju zdjęć pomóc może analiza oferty i cech produktów, które świadczą o ich wyjątkowości. Gdy będziesz wiedział, z czym mają kojarzyć się sprzedawane przez Ciebie przedmioty, łatwiej będzie Ci opracować kilka pomysłów na ich prezentację. Nie oznacza to, że musisz ograniczać się tylko do jednego typu. Jeśli uważasz to za właściwe i spójne z Twoją działalnością, możesz śmiało eksperymentować i pozwalać swoim klientom na jeszcze lepsze poznawanie funkcjonalności i piękna towarów.

Żeby ocenić i zrealizować swoje pomysły na prezentację oferty, warto skorzystać z pomocy osób, które oferują profesjonalne usługi z zakresu fotografii produktowej. Znajdziesz ich w studiu fp360.pl z Poznania, które może pochwalić się dużym doświadczeniem i doskonałymi rezultatami, także w przypadku projektów uznawanych za skomplikowane. Chętnie pomogą dobrać typ zdjęć, który będzie najlepszy dla oferowanych przez Ciebie towarów, podzielą się swoją wiedzą i urzeczywistnią nawet najbardziej nietypowe, śmiałe wizje. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej studia i zapoznania się z jego realizacjami.

Dodaj komentarz