Rocznicowa kolacja? Wybierz restaurację, która stanie na wysokości zadania

Polacy coraz chętniej i częściej bywają w restauracjach bez szczególnej okazji. Czasami z braku czasu na gotowanie w domu, innym razem ze zwykłego chwilowego lenistwa, gdy gotować im się nie chce. Najczęściej jednak powodem wizyty w takich miejscach są nadal różne okazje, w tym przede wszystkim związane ze świętowaniem jakiegoś wydarzenia. Jeśli planuje się zabrać kogoś do restauracji, aby celebrować jakąś ważną rocznicę, warto wybrać miejsce, w którym wszystko doskonale zagra.

Dobre jedzenie to podstawa

Punkt pierwszy to oczywiście jakość i smak potraw. Przyprawione, smaczne, ciepłe, podawane w odpowiedniej aranżacji to jeden z warunków miłego czasu spędzonego w restauracji. Sama porcja powinna być warta swojej ceny – jeśli ma się uczucie przepłacenia za posiłek, bo był za mały lub po prostu niedobry, to szansa na powrót do takiego lokalu jest po prostu zerowa. Wiele zależy więc od kucharza lub szefa kuchni i ułożonego przez niego menu.

Obsługa musi być dyskretna

Rocznicowe kolacje to wydarzenia, w których nie chce się obecności natrętnego kelnera albo kelnerki. Jednocześnie obsługa powinna wyczuć, w którym momencie podejść z kartą, kiedy zapytać o dodatkowe zamówienie lub przynieść rachunek. Takie miejsca jak restauracja 16 Stołów gwarantują w pełni profesjonalną, a przy tym dyskretną obsługę, która zawsze jest na miejscu. To istotne zwłaszcza przy kolacjach czy obiadach, które nie ograniczają się do jednego posiłku, ale również na przystawce, drugim daniu, deserze czy oczywiście czymś mocniejszym z procentami.

Atmosfera i muzyka

Do spotkań rocznicowych warto wybierać lokale cechujące się piękną aranżacją, ale i posiadające swój własny klimat. Ten zaś może być budowany zarówno poprzez eleganckie wnętrze, jak i towarzyszącą mu atmosferę prywatności, intymności i kameralności. Nie zaszkodzi, jeśli w tle będzie leciała przyjemna dla ucha muzyka lub nawet będą występowali muzycy na żywo. To ostatnie rozwiązanie jest coraz praktyczniejsze zwłaszcza w większych miastach i przyciąga do lokali mnóstwo miłośników dobrej muzyki.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz