Pasja fotograficzna połączona ze sportem — jak robić zdjęcia podczas wyprawy na desce SUP?

Fotografie to sposób na zachowanie wspomnień z ważnych momentów życia. Pozwalają w każdej chwili wrócić do dawnych czasów i przypomnieć sobie towarzyszące nam wtedy uczucia. Obecny rozwój technologii i cyfryzacji ułatwia nam sprawę i możemy wykonywać zdjęcia telefonami w każdej chwili. Letnie wakacje są właśnie takim czasem, który chcemy zapamiętać na dłużej. Obecnie popularnym sportem wakacyjnym jest Stand up paddle. Co ciekawe, często wykorzystywany jest do zwiedzania nowych terenów i robienia zdjęć. Jak wykonać ładne fotografie podczas pływania na desce SUP? 

Stand up paddle — podziwianie widoków i…fotografowanie 

Stand up paddle to sport wodny, który polega na odpychaniu się wiosłem, stojąc na specjalnej desce. Jego fenomen polega na tym, że jest tak samo atrakcyjny, jak inne wodne aktywności, jednak nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Na desce SUP pływać może każdy, wystarczy odrobina równowagi i siły w ramionach. Dodatkową zaletą tego sportu jest jego uniwersalność. Niektórzy wykorzystują deskę do ekstremalnych wyścigów, a inni do spokojnego przemierzania szlaków wodnych, podziwiania widoków i robienia zdjęć. Druga opcja często wybierana jest przez osoby, które potrzebują spokoju i zrelaksowania się poprzez kontakt z naturą. Niektórzy spędzają naprawdę długie godziny na desce i podczas wyprawy zbierają sporą kolekcję zdjęć. 

Podstawowe zasady robienia zdjęć 

Niezależnie od tego, czy robimy zdjęcia na wodzie, czy na lądzie, powinniśmy znać kilka podstawowych zasad, które ułatwią wykonanie atrakcyjnej fotografii. Jeśli korzystamy z telefonu, to warto włączyć tzw. siatkę pomocniczą. Wyznacza ona dwie pionowe i dwie poziome linie. Najważniejsze elementy zdjęcia powinny znajdować się w miejscach przecięcia się linii. Innym ważnym aspektem jest czysty obiektyw. Przed zrobieniem zdjęcia warto sprawdzić jego stan i usunąć tłuste ślady. Dzięki temu fotografia będzie wyraźna i nierozmazana. Pamiętajmy również o odpowiednim kadrowaniu (nie ucinamy ważnych elementów w połowie) oraz o ustawieniu ostrości. 

Fotografowanie na desce SUP — co się przyda? 

Wykonując zdjęcia podczas wyprawy na desce SUP przydadzą się dodatkowe akcesoria. Jeśli do naszej sesji wykorzystujemy telefon, to warto zaopatrzyć się w specjalne kieszonki, które ochronią go przed wodą. Jeśli zabieramy większy sprzęt taki jak np. aparat, to przyda się worek żeglarski lub szczelna torba. SUP akcesoria  dostępne są w ofercie sklepu Decathlon. Znaleźć tam można zarówno plecaki, torby wodoszczelne, jak i kieszonki na telefon. Warto zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, bo dzięki temu ochronimy cenne przedmioty przed działaniem wody. 

Wykonanie zdjęcia podczas pływania na desce nie jest łatwym zadaniem. Jednak przy odrobinie wprawy można wykonać naprawdę dobre fotografie, które będą pamiątką na całe życie. Podstawowe zasady robienia zdjęć oraz akcesoria do przechowywania sprzętu zdecydowanie ułatwią nam sprawę. Nie będziemy musieli martwić się o nasz telefon, czy aparat, a po skończonej wyprawie zostaną nam zdjęcia, które z dumą będziemy pokazywać bliskim. 

Dodaj komentarz