Obrazy do różnych stylów aranżacji wnętrz

Wnętrzarstwo podobnie jak każda inna dziedzina życia ulega ciągłym zmianom trendów. Na przestrzeni lat zmieniała się stylistyka naszych domów i mieszkań, kolory i dodatki podlegały wpływom aktualnej mody. Obecnie da się zauważyć sporą dowolność w wyborze najlepszego dla nas stylu urządzania wnętrz, ponieważ jest kilka wiodących trendów. Po pierwsze styl skandynawski, który już od dłuższego czasu gości w naszych domach i nieprędko się to zmieni.

Różnorodność stylów – co jest modne we wnętrzarstwie?

Powodem tego jest duża neutralność i ponadczasowość elementów tego stylu. Dominują w nim naturalne materiały i tworzywa, takie jak drewno, kamień, len czy wełna. Ponadto kolorystyka nawiązuje do kolorów ziemi, przyrody i naturalnego otoczenia. Jest stonowana i minimalistyczna dlatego stwarza idealne tło dla wszelkich dodatków i dekoracji. To wszystko powoduje, że styl ten szybko się nie nudzi. Meble w stylu skandynawskim mają być przede wszystkim wygodne, komfortowe i trwałe a ogólny klimat wnętrz powinien być ciepły i przyjazny. Modny jest również styl industrialny zwany również loftowym, który charakteryzuje się minimalistycznym wystrojem, nieco chłodnym i surowym. Bardzo ważnym elementem tego stylu są zachowane i wyeksponowane elementy instalacji budynku, np. belki cy rury hydrauliczne. Ponadto bardzo duże okna, fragmenty gołych, ceglanych ścian, beton, metal i awangardowe dekoracje. Ostatnim stylem, który wciąż cieszy się popularnością jest styl glamour, który ma wiele zwolenniczek szczególnie wśród kobiet. Stylistyka rodem z Hollywood, kryształowe żyrandole, meble na wysoki połysk oraz efektowne, skórzane meble. Do tego sztukaterie na ścianach i ciężkie, połyskliwe materiały np. na zasłonach.

Jak dobrać obrazy do konkretnego stylu?

Każdy styl wnętrzarski rządzi się swoimi prawami i wymaga innej oprawy. Obrazy do różnych stylów aranżacji wnętrz różnią się przede wszystkim tematyką i kolorystyką. Do stylu skandynawskiego pasuje malarstwo przedstawiające wizerunki zwierząt, roślin, kształtów geometrycznych oraz napisy. Obrazy przedstawiające krajobrazy leśne czy górskie powinny być utrzymane w technice rysunku lub bardzo prostego malarstwa. Ciekawym rozwiązaniem są szkice, które doskonale współgrają z tym minimalistycznym wnętrzem. Ponadto rewelacyjnym pomysłem są wielkoformatowe obrazy przedstawiające roślinność w formie pojedynczych liści. To bardzo modny akcent w ostatnim czasie. Wspomniane już obrazy z napisami, czy to pojedynczych liter czy też sentencji motywacyjnych świetnie prezentują się w salonie, gabinecie a nawet kuchni! W stylu loftowym powinniśmy się trzymać stylistyki pofabrycznych mieszkań, dlatego dobrze wyglądają tam obrazy przedstawiające najróżniejsze urządzenia, abstrakcyjne formy i instalacje. Krajobrazy wielkich miast, popularnych mostów czy też znanych budynków również prezentują się dobrze w takim oryginalnym miejscu. Pomysłowym rozwiązaniem jest również umieszczenie w ramach afiszy lub plakatów ulicznych jako alternatywa dla klasycznych obrazów. We wnętrzu glamour nie może zabraknąć wizerunków gwiazd muzyki i kina. Ponadto warto zainwestować w obrazy florystyczne prezentując eleganckie kompozycje kwiatów lub egzotycznej roślinności. Ciekawie wyglądają również obrazy luksusowych samochodów w wersji czarno-białej.

 

Klasyka zawsze jest w modzie

Niektóre trendy we wnętrzarstwie zmieniają się bardzo szybko i nie każdy lubi gonić za aktualna modą. Sporo osób urządza swoje wnętrza bardzo tradycyjnie, nie ukierunkowując ich na jeden konkretny nurt. W takich mieszkaniach doskonale sprawdzi się klasyczne malarstwo jak np. martwa natura, portrety czy krajobrazy. Dzieła tego typu są zwykle utrzymane w stonowanej i spokojnej kolorystyce pasującej do większości wystrojów wnętrz. Kwiaty i pejzaże to również dobre pomysły na prezenty, jeśli marzy nam się obdarowanie kogoś sztuką. Duży wybór uniwersalnych obrazów można znaleźć w ofertach producentów obrazów drukowanych na płótnie.

Dodaj komentarz